Kredyty hipoteczne dla firm

Kredyty hipoteczne dla firm

Oferta kredytów hipotecznych jest chyba znana każdemu z nas. Nie musieliśmy wcale ich zaciągać, ale z pewnością słyszeliśmy o nim w mediach lub od przyjaciół, znajomych. Powszechnie uważa się, że tego typu kredyt mogą zaciągać osoby prywatne, jeśli planują zakup jakieś nieruchomości, na przykład mieszkania czy domu. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda. Coraz częściej bowiem o kredyt hipoteczny starają się firmy i przedsiębiorstwa i mają do tego oczywiście prawo (tutaj znajdziecie najlepsze kredyty hipoteczne dla firm).

Każdy właściciel firmy może prosić bank o udzielenie omawianego tu kredytu. Między przedsiębiorcami a osobami prywatnymi istnieje spora różnica. Ci drudzy zaciągają zazwyczaj kredyt na upatrzoną wcześniej nieruchomość. Bank nieustannie kontroluje nasze poczynania, ponieważ suma pożyczki jest bardzo wysoka. Musimy zatem wykazać, że dokonaliśmy zakupu tego, do czego się zobowiązaliśmy. Czasami banki samodzielnie przelewają pieniądze na konto developera lub firmy budującej dom. W przypadku firm sprawa wygląda nieco inaczej. Kredyt hipoteczny zaciągany jest zwykle w celu rozkręcenia swojego interesu i sposobów na to jest naprawdę wiele. Czasami chodzi o rozbudowę biura lub budynku, w którym zamierzamy pracować, innym razem o konkretne poczynania inwestycyjne. Zadaniem otrzymanych od banku pieniędzy jest udzielenie swoistego wsparcia, dzięki któremu możliwe będzie rozwinięcie własnego biznesu.

Jeżeli zamierzamy wziąć tego typu kredyt, musimy jednak pamiętać o pewnych wymaganiach, jakie stawia swoim klientom bank. Najważniejszym warunkiem jest oczywiście posiadanie własnej nieruchomości. Jest to konieczne, ponieważ swoistym zabezpieczeniem dla banku jest hipoteka, stąd przecież nazwa pożyczki. Jej funkcjonowanie jest dosyć proste. Jeżeli właściciel firmy nie będzie wywiązywał się ze swoich zobowiązań finansowych, czyli raty nie zostaną spłacane na czas, bank ma prawo do zajęcia nieruchomości. Warto dodać jeszcze, że firmy zazwyczaj potrzebują znacznie więcej pieniędzy, niż ma to w przypadku osób prywatnych.

Niemal wszystkie banki mają w swojej ofercie takie kredyty dla firm. Zanim zdecydujemy się na jeden konkretny, warto zapoznać się z kilkoma propozycjami, aby dokonać jak najlepszego wyboru.